loading...

نیوزسل

سیستم برنامه ریزی تولید مطابق با اطلاعات BOM هر یک از محصولات نهایی و یا نیمه ساخته و نیز اطلاعات OPC محصولات (ترتیب عملیاتهای تولیدی- کنترلی) و اطلاعات نیروهای انسانی تولید منتسب شده به هریک از شیفته

مجموع این فعالیت ها خارج از توانایی یک حسابدار تجربی است

سیستم برنامه ریزی تولید مطابق با اطلاعات BOM هر یک از محصولات نهایی و یا نیمه ساخته و نیز اطلاعات OPC محصولات (ترتیب عملیاتهای تولیدی- کنترلی) و اطلاعات نیروهای انسانی تولید منتسب شده به هریک از شیفتهای کاری و عملیاتهای تولیدی محصولات مختلف ، ماشین آلات خط تولید ، زمانبندی شیفت های تولیدی و زمانهای استاندارد عملیاتهای تولید . با توجه به ارتباط سیستم برنامه ریزی و کنترل تولید و نیز BOM هر یک از محصولات مطابق میزان موجودی انبار هر یک از مواد اولیه و نیمه ساخته مورد نیاز تولید امکان ثبت درخواست کالا از انبار و در صورت کمبود موجودی انبار وبا توجه به ارتباط سیستم برنامه ریزی تولید و سیستم خرید امکان ثبت درخواست خرید در سیستم برنامه ریزی تولید وجود دارد . در این راهکار با توجه به نیاز شرکتهای تولیدی از سیستم های ستادی مانند : نرم افزار حسابداری ، نرم افزار انبار ، نرم افزار دارایی ثابت ، نرم افزار حقوق و دستمزد نرم افزار بها تمام شده ، نرم افزار تایم شیت ، سیستمهای خط تولید مانند: نرم افزار برنامه ریزی تولید ، نرم افزار کنترل کیفیت ، نرم افزار PM (نرم افزار نگهداری و تعمیرات) ، نرم افزار کالیبراسیون ، نرم افزار برنامه ریزی و احتیاجات مواد سیستمهای زنجیره تامین مانند: نرم افزار خرید داخلی ، نرم افزار انبار ، نرم افزار خرید خارجی ، نرم افزار ارزیابی تامین کنندگان سیستمهای front office مانند : نرم افزار فروش ، نرم افزار خدمات پس ازفروش ، نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری(نرم افزار CRM) ، نرم افزار پخش ، نرم افزار رضایت سنجی مشتریان سیستم های اداری مانند نرم افزار اتوماسیون اداری سیستم های مدیریتی مانند : نرم افزارهوش تجاری(نرم افزار BI) ، نرم افزار داشبورد مدیریت و…

حسابداری پیمانکاری فرایند پیچیده و دشواری است. این نوع از حسابداری شامل وام، صدور صورت‌حساب، هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم و دیگر معاملات معمولی در این حرفه است. همچنین شرایط مالیاتی پیچیده‌ای در این فرایند وجود دارد. در این مقاله به سراغ صفر تا صد حسابداری پیمانکاری می‌رویم، سپس چند مورد از بهترین روش‌های حسابداری پیمانکاری را معرفی خواهیم کرد.

 آشنایی با حسابداری پیمانکاری

https://accniaz.com/%D8%B5%D9%81%D8%B1-%D8%AA%D8%A7-%D8%B5%D8%AF-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%BE%DB%8C%D9%85%D8%A7%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C/
در این بخش می‌خواهیم به مبحث حسابداری پیمانکاری بپردازیم ،مقوله‌ای که شاید برای خیلی‌ها تازگی داشته باشد و تا به حال به آن فکر نکرده باشند و شاید نمی‌دانند که چه رابطه‌ای بین حسابداری و پیمانکاری وجود دارد. این سوء تفاهم از کجا نشات گرفته؟ هنگامی که ما نامی از پیمانکاری می‌بریم، ناخودآگاه ذهن ما به تعریفی از آن می‌رود که بعضا شنیده‌ایم به سازمان، گروه یا انسانی گفته می‌شود‌ که با سازمان یا شخص دیگر تحت عنوان کارفرما  قراردادی را امضا می‌کند که پروژه‌ای را از مرحله اولیه تا مرحله نهایی تحویل، انجام دهد.

دروس پایه:روانشناسی عمومی، جامعه شناسی، اصول علم اقتصاد، ریاضیات پایه، ریاضیات کاربردی، آمار کاربردی، مبانی کاربرد کامپیوتر، پژوهش و عملیات، مدیریت تولید، حقوق بازرگانی، پول و ارز بانکداری، مبانی سازمان مدیریت، توسعه اقتصادی، مالیه عمومی، روش تحقیق. با شرکت در دوره آموزش حسابداری بازار کار حقوق و دستمزد با مفاهیم و اصول این حوزه آشنا میشوید و با نحوه گزارش گیری و ارسال لیست بیمه آشنا میشوید. درخصوص محصول نهایی پس از ثبت گزارش تولید در سیستم برنامه ریزی و کنترل تولید سیستم امکان صدور خودکار رسید موقت دریافت از تولید برای محصولات تولید شده و رسید موقت برگشت از تولید برای مواد اولیه برگشتی از خط تولید و رسید انبار ضایعات برای ضایعات ایجاد شده در خط تولید را در سیستم انبار انجام می دهد که براساس ویژگیهای کنترل کیفیت پذیر بودن محصولات نهایی رسیدهای موقت صادر به زیر سیستم کنترل کیفیت جهت اخذ تاییدیه واحد کنترل کیفیت ارسال میگردد و سیستم برای محصولات نهایی تایید شده در کنترل کیفیت رسید دایم دریافت از تولید و برای محصولات نامنطبق بررسی محصولات نامنطبق مطابق با روش اجرایی کنترل محصول نامنطبق سازمان و در نهایت بنا به نتایج کنترل محصول نامنطبق امکان صدور رسید انبار ضایعات و یا رسید دایم جهت موارد دارای اجازه ارفاقی را صادر می نماید.

در خصوص بازرسی های حین تولید محصولات در جریان ساخت سیستم براساس برنامه تولید برنامه ریزی شده در زیر سیستم برنامه ریزی تولید به صورت خودکار چک لیست های مربوط به کنترل محصول حین تولید و نیز کنترل فرایند تولید را به کارتابل بازرسان تعیین شده در سیستم ارسال می نماید . پگاه سیستم، با اتکا به سبد محصول گسترده - امکانات منحصر به فرد محصولات خود - تجربه چندینساله در صنعت پیمانکاری، توانسته است راهکار خاصی برای این صنعت رو به رشد ارائه نماید. سلام ، خوشحالیم که این مقاله براتون مفید بوده ممنون که تجربه تون رو با ما به اشتراک گذاشتید. پگاه سیستم با یکپارچگی بالای نرم افزارهای خود و همچنین گستردگی بینظیر سبد محصول خود توانسته است به راهکار جامع ERP ایرانی برای شرکتهای تولیدی دست یابد. با توجه به عمق و گسترش رقابت در دنیای امروز نرم افزار ها برای مدیریت بر اساس اطلاعات دقیق و بههنگام از نیازهای اساسی شرکتهای تولیدی هستند. بخش HSE شامل ماژول های مدیریت ریسک های ایمنی ، جنبه های زیست محیطی ، فاکتورهای مدیریت انرژی ، ایمنی و بهداشت و مدیریت بازدید و مانور.

راهکار دوم:اطلاعات مزایا بیانگر ادعاهای بالقوه کارکنان درصورت خاتمه طرح باشد (مزایای تحت ریسک). تجزیه و تحلیل ویژگی ها، انواع، مزایا و روال قیمت گذاری آن ها بررسی شد. با استفاده از قرارداد فروش که دارای اطلاعات و مفادی خاص است، شرکت تعهد می کند در ازای دریافت مبلغی خاص، کالایی را در تعداد مشخص با قیمت مشخص به مشتری تحویل نماید. و با وجود این که در دانشگاهای مختلف کشور اعم از دولتی، غیرانتفاعی و آزاد، دانشجویان بسیاری در رشته حسابداری تدریس می کنند اما تعداد فارغ التحصیلان بیکار این رشته از بیشتر رشته ها کمتر است. بر پایهی این تحقیق، مشخص شد بیشتر سازمانهای مدرن در حوزهی مالی و حسابداری، اقدام به پیادهسازی تکنولوژی Cloudکردهاند، این در حالی است که تعداد کمتری از سازمانهای سنتی تمایلی به بهرهگیری از این تکنولوژی دارند. در قسمت سوّم پرسشنامه از پاسخدهندگان در خصوص نظر آنان در مورد برنامهها و روشهای تدریس جدید سؤال میشود؛ که مشخص شود به نظر آنها چه تغییراتی در برنامه آموزشی جهت آموزش و ارتقاء سطح علمی تأثیرگذار است؛ و همچنین بهمنظور تجزیهوتحلیل دادههای گردآوری شده از نرمافزار spss21 استفاده شده است. تا درامد بیشتری را به عنوان کارشناس سود و رشد به دست اورند.بعد از دوره مدیریت حسابداری :1)یک کارشناس سود و رشد بیش از یک حسابدار در مشاغل کوچک شناخته می شود.2)وضعیت کسب و کار به طور دقیق و سریع ارزیابی کیند.3)با یک تعهد کامل از صاحب مشاغل، یک برناه کاری نوبت دهی ایجاد کنید که می تواند در 30 روز موفقیت کسب کند.4) همه چیز را در کنار هم قرار دهید تا درامد و اعتبار خود را به عنوان یک متخصص گردش مالی و هم چنین کارشناس سود و رشد برای مشاغل کوچک بسازید.نتیجه گیری:در واقع کارگاه های اموزشی حسابداری سعی دارند تا افراد را با اموزش و مهارت های لازم اشنا کنند و از طرفی سطح اعتماد به نفس افراد را جهت بهره مندی از یک حرفه موفق در زمینه حسابداری بالا برند.

نیوزسل بازدید : 88 دوشنبه 25 بهمن 1400 زمان : 10:52 نظرات (0)
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 28
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 0
 • آی پی دیروز : 9
 • بازدید امروز : 2
 • باردید دیروز : 18
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 37
 • بازدید ماه : 135
 • بازدید سال : 2,734
 • بازدید کلی : 4,020