loading...

نیوزسل

متن آهنگ هوا سوز داره لباست کمه رضا صادقی

هوا سوز داره لباست کمه
منو تن کن و توو خیابون بیا
تو از آسمونی خدا شاهده
مثه برفهای زمستون بیا
هوا سوز داره مث قلب من
که با خوندنم گریه سر میکنی
تو از آسمونی و با گریه هات
زمین و زمانم رو تر میکنی
به چتری موهای لَختت قسم
یکی چتر میخواست دستم بده
خیانت نکردم به بارونو تو
ببین خیس خیسم خدا شاهده
به چتری موهای لَختت قسم
یکی چتر میخواست دستم بده
خیانت نکردم به بارونو تو
ببین خیس خیسم خدا شاهده
به غمهای من تا میخندی میگم
خدا لازمه گاهی هم غم بده
خدا با تو غم داده؛ بی تو ولی
الهی خدا بی تو مرگم بده…
هوا سوز داره لباست کمه
به چتری موهای لَختت قسم
منو تن کن و غم به جونم بریز
به روزای آسون و سختت قسم

https://musicdel.ir/single-tracks/174038/

نیوزسل بازدید : 48 یکشنبه 10 دی 1402 زمان : 10:04 نظرات (0)


احتمال بارداری با اسپرم کم تحرک بسیار کم است. در این مقاله به بررسی اثرات تحرک اسپرم بر بارداری و عوامل و درمان سریع کم تحرکی اسپرم  به وسیله قرص افزایش جهش اسپرم
می پردازیم. 

نقش تحرک اسپرم در بارداری چیست؟

زمانی که انزال در حین رابطه جنسی رخ می دهد اسپرم از واژن از طریق دهانه رحم و به داخل رحم حرکت می کند. سپس انقباضات رحمی به جذب اسپرم به داخل تخمدان ها کمک می کند. اولین اسپرم می تواند در عرض چند دقیقه وارد مجاری شما شود. هر چه به روز تخمک گذاری نزدیک تر است اسپرم راحت تر حرکت می کند. برای اینکه بارداری اتفاق بیفتد دهانه رحم شما باید سالم باشد. خلطی که قوام سفیده تخم مرغ داشته باشد بهتر است. اگر مخاط دهانه رحم شما غلیظ یا خشک است سفر بسیار دشوارتر خواهد بود.

بسیاری از زوج ها هنگام تلاش برای باردار شدن نگران تعداد اسپرم هستند، اما این تنها بخشی از معادله باروری مردان است. اصطلاح "حرکت اسپرم" به توانایی اسپرم برای شنای صحیح اشاره دارد. تحرک می تواند به اندازه تعداد اسپرم در دوران بارداری مهم باشد. اگر اسپرم نتواند به تخمک برسد، بارداری اتفاق نمی افتد. درمان ناباروری به دلیل تحرک کم اسپرم توسط بهترین متخصص زنان در تهران دکتر مهرنوش امیری با سابقه کاری بسیار خوب انجام می شود، ایشان صمیمی و آماده خدمت رسانی به زوج های خوب می باشد.

آیا تحرک اسپرم وجود دارد؟

تحرک اسپرم توانایی اسپرم برای حرکت موثر است. تحرک اسپرم برای باروری مهم است زیرا اسپرم باید از طریق دستگاه تناسلی زن حرکت کند تا به تخمک برسد و بارور شود. کندی حرکت اسپرم می تواند یکی از دلایل ناباروری در مردان باشد.

اسپرم متحرک با دو نوع حرکت مشخص می شود:

حرکت پیشرونده: در یک خط مستقیم یا در دایره های بزرگ شنا می کنند.

حرکت غیر پیشرونده: در این نوع حرکت به صورت دایره های کوچک حرکت می کنند.

سرعت جنین از رحم تا تخمک باید حداقل 25 میکرومتر در ثانیه باشد.

تحرک کم اسپرم به این معنی است که تنها کمتر از 32 درصد از اسپرم‌ها حرکت پیشرونده دارند.

تحرک سالم اسپرم به این معنی است که اسپرم با سرعت حداقل 25 میکرومتر بر ثانیه حرکت می کند. هنگامی که تحرک اسپرم مرد محدود می شود، به آن آستنوسپرمی یا آستنوزواسپرمی می گویند. انواع مختلفی از مشکلات حرکتی اسپرم وجود دارد، از جمله:

حرکت آهسته یا تدریجی

تحرک غیر پیشرونده به صورت کمتر از 5 میکرومتر بر ثانیه تعریف می شود

بدون حرکت

چندین چیز می تواند بر تحرک اسپرم در مردان تأثیر بگذارد:

سطوح استرس

گرما عالیه

داروی خاص

رژیم غذایی نامناسب

مصرف زیاد الکل، سیگار کشیدن، داروهای روانگردان، سیگار بر تحرک اسپرم تأثیر منفی می گذارد. بنابراین انتخاب یک سبک زندگی سالم به بهبود کیفیت اسپرم کمک می کند. سیگار باروری را کاهش می دهد و بر تحرک اسپرم تاثیر می گذارد.

اثرات داروهای روانگردان مانند حشیش، سیگار و استعمال دخانیات در دوران بارداری بسیار مضر است و مصرف زیاد الکل نیز کیفیت اسپرم را کاهش می دهد. توصیه دکتر مهرانوش امیری تاکید دارد کسانی که اقدام به سقط جنین کرده اند از این عمل خودداری کنند.

اضافه وزن با شاخص توده بدنی 25 یا بیشتر عامل دیگری است که بر کیفیت و کمیت اسپرم تأثیر می گذارد.

استراحت کوتاه بعد از کار و کار در محیط گرم، بلند شدن و راه رفتن بعد از نشستن طولانی مدت به بهبود کیفیت اسپرم کمک می کند.

به گزارش فرازطب، شواهدی مبنی بر تاثیر درمان های مکمل بر بهبود حرکت اسپرم وجود ندارد.

اگر حرکت عاملی برای ناباروری باشد، زوج ها می توانند چندین گزینه را در نظر بگیرند. IUI اسپرم را مستقیماً در رحم زن قرار می دهد. بنابراین، نیازی به شنا کردن از واژن از طریق دهانه رحم نیست.

چه چیزی باعث تحریک کم اسپرم می شود؟

شایع ترین مشکلات مربوط به تولید و رشد اسپرم است. اسپرم می تواند:

نه همه

شکل خاصی دارند

به درستی حرکت نکنید.

خیلی کم (الیگواسپرمی)

اصلا رخ نمی دهد (آزواسپرمی)

مشکلات اسپرم می تواند ناشی از ویژگی هایی باشد که شما با آنها متولد شده اید. انتخاب سبک زندگی می تواند تعداد اسپرم را کاهش دهد. سیگار کشیدن، نوشیدن الکل و برخی داروها می توانند تعداد اسپرم را کاهش دهند. سایر علل کاهش تعداد اسپرم شامل بیماری های طولانی مدت (مانند نارسایی کلیه)، عفونت های دوران کودکی (مانند اوریون) و مشکلات کروموزومی یا هورمونی (مانند تستوسترون پایین) است.

آسیب به اندام های تولید مثل ممکن است منجر به تولید کم یا عدم تولید اسپرم شود. حدود 4 نفر از هر 10 مرد مبتلا به کمبود اسپرم (آزواسپرمی) در لوله ای که اسپرم از آن عبور می کند، انسداد دارد. مشکلاتی مانند نقص مادرزادی یا عفونت می تواند باعث انسداد شود.

تحرک ضعیف اسپرم چگونه آشکار می شود؟

مهمترین و مفیدترین آزمایش اسپرموگرافی است و این روش حدود 90 درصد قدرت شناسایی بیماران را دارد. ، زیرا کیفیت اسپرم به دلایل مختلفی بستگی دارد که می تواند متفاوت باشد در این آزمایش اگر فردی 40 درصد حرکت اسپرم خود را داشته باشد، کم تحرک در نظر گرفته می شود.

درمان سریع حرکت اسپرم

در اینجا برخی از تغییرات سبک زندگی وجود دارد که می تواند به افزایش تحرک اسپرم کمک کند و تحرک کم اسپرم را به سرعت درمان کند و موارد زیر تغییرات سبک زندگی هستند:

به طور منظم تمرین کن

سعی کنید وزن خود را کنترل کنید زیرا اضافه وزن می تواند بر کمیت و کیفیت اسپرم تأثیر بگذارد.

تلفن همراه را در جیب خود قرار ندهید.

از مصرف الکل و تنباکو خودداری کنید.

دمای مطلوب برای تولید اسپرم 34.5 درجه سانتیگراد است و به یاد داشته باشید که هر چه درجه حرارت بالاتر باشد کیفیت اسپرم کاهش می یابد.

بنابراین، بسیار مهم است که فرد از لباس های تنگ که باعث افزایش دمای بیضه می شود، اجتناب کند، از نشت طولانی مدت جلوگیری کند و اقداماتی را برای کاهش دمای بیضه انجام دهد.

برخی مکمل ها مانند سلنیوم و ویتامین ها ممکن است در بهبود حرکت اسپرم موثر باشند. البته استفاده از این مکمل ها نباید خودسرانه باشد و تعیین آن زیر نظر پزشک بسیار مهم است.

در مواردی که تحرک اسپرم ناشی از واریکوسل یا هورمون های پایین باشد، درمان دارویی توصیه می شود

در نهایت، اگر هیچ یک از روش‌ها در درمان مؤثر نبود، باید از روش‌های کمک باروری (IVF و IUI) استفاده شود که برای کسانی که با تعداد اسپرم کم مواجه هستند یا اسپرم‌های با تحرک کمتری دارند، مفید خواهد بود.

در نهایت اگر هیچ یک از این روش ها جواب نداد، راه حل استفاده از اسپرم اهدایی است.

عوامل متعددی بر درمان تحرک اسپرم تأثیر می گذارد که برخی از آنها در زیر ذکر شده است.

بین افزایش دمای بیضه و کاهش کیفیت اسپرم رابطه وجود دارد. دمای ایده آل برای تولید اسپرم حدود 94 درجه فارنهایت (34.5 درجه سانتیگراد) و کمتر از دمای طبیعی بدن است، بنابراین پوشیدن لباس زیر گشاد و انجام اقدامات ساده برای خنک کردن بیضه ها می تواند به درمان بیش فعالی کمک کند. اقدامات ساده مانند استراحت منظم هنگام کار در محیط گرم و بلند شدن و حرکت در صورتی که فرد برای مدت طولانی نشسته است.

نیوزسل بازدید : 107 شنبه 09 دی 1402 زمان : 16:25 نظرات (0)


گروه بازرگانی: آموزش مراقبت از پوست در کجا برگزار می شود؟ آیا سالن دوره های مراقبت از پوست را ارائه می دهد؟ اگر می خواهید در مورد مراقبت و آموزش پوست بدانید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا نکات مهم در این زمینه را برای شما توضیح دهیم.

پاکسازی پوست که به صورت هم معروف است، روشی بسیار مفید و موثر برای وضعیت پوست است که نتایج خوبی به همراه دارد. به عبارت دیگر با استفاده از این روش و گنجاندن آن در برنامه مراقبت ماهانه پوست خود می توانید شادابی، لطافت و درخشندگی را حفظ کرده و تشکیل پوست را به تاخیر بیندازید. با این حال، کسانی که به طور منظم از لیفت صورت استفاده می کنند، کمتر به روش هایی مانند بوتاکس برای بهبود کیفیت پوست خود نیاز دارند.

بهترین مراکز صورت در تهران

همه این موارد و مزایای دیگر در تمیز کردن پوست باعث تقاضای زیادی برای استفاده از آن در سالن های زیبایی شده است. در چنین شرایطی باید نیروی انسانی کافی در این زمینه وجود داشته باشد تا بتواند از پس تقاضای بالای این حوزه برآید. بنابراین موضوعی مانند آموزش پاکسازی پوست یا آموزش صورت در جامعه اهمیت پیدا کرده است.

تمرین پاکسازی پوست کجا انجام می شود؟

ممکن است فکر کنید که باید به سالن های زیبایی بروید تا یاد بگیرید چگونه پوست خود را تمیز کنید. البته لازم به توضیح است که برای دوره پاکسازی پوست باید از کلینیک های زیبایی با برگزاری دوره آموزش صورت کمک گرفت و پس از اتمام دوره – در سالن های زیبایی مشغول به کار شوید.

بهترین مرکز پاکسازی پوست در مشهد

بنابراین سالن زیبایی زنانه یا مردانه محل کار در زمینه درمان صورت است و آموزش این روش در سایر مراکز انجام می شود. خوشبختانه مراکز معتبر زیادی در جامعه میزبان این دوره ها هستند و به راحتی می توانید آنها را پیدا کنید.

چرا باید تمرینات پاکسازی پوست را انجام دهیم؟

برخی از افراد می خواهند بدون شرکت در دوره پاکسازی پوست در این زمینه فعالیت کنند یا این روش را بدون گذراندن دوره از طریق آموزش آنلاین رایگان یاد بگیرند.

در این خصوص باید گفت که شرکت در دوره آموزش صورت بسیار حائز اهمیت است و کسانی که می خواهند این روش را به صورت تخصصی و تخصصی یاد بگیرند و وارد بازار کار شوند حتما باید در دوره ها شرکت کرده و گواهینامه معتبر دریافت کنند. آنها می توانند جایگاه خود را در بازار کار پیدا کنند.

در مورد آموزش رایگان و آنلاین نیز لازم به ذکر است که مطالعه و استفاده از این آموزش ها فقط برای کسانی مناسب است که دوره ها را گذرانده اند و می خواهند اطلاعات بیشتری کسب کنند و یا کسانی که می خواهند شناختی جزئی و سطحی از این روش داشته باشند. می توانید از این روش های یادگیری آنلاین استفاده کنید.

بهترین مراکز صورت در کرج

در غیر این صورت استفاده از آموزش رایگان بدون حضور در آموزش حضوری خاص خوب و مناسب نخواهد بود. از طرفی باید به این نکته اشاره کنیم که آموزش پاکسازی پوست خشک و آموزش پاکسازی با روغن متفاوت است و برای هر نوع پوستی باید از مواد اولیه و روش های پاکسازی برای شروع پوست استفاده کرد. به او کمک کنید تا مشکلات خود را حل کند و وضعیت خود را بهبود بخشد.

چرا مدرک آموزش تمیز کردن چرم مهم است؟

گرفتن گواهینامه در مراقبت از پوست بسیار مهم است و نباید این موضوع را فراموش کنید. شاید سابقه کار و تحصیلات مهمتر از مدرک باشد اما مدرک در جای خود بسیار مهم است. مدرک دیپلم مانند رزومه و شناسنامه برای مدارک شما در این رشته است و تاثیر بسزایی در ورود شما به بازار کار دارد.

همچنین کسانی که می خواهند به کشور دیگری نقل مکان کنند و در این زمینه فعالیت کنند باید مدرک خود را بیش از دیگران بدانند و آن را جدی بگیرند. برخی از مراکز آموزشی معتبر در زمینه آرایش صورت به هنرجویان خود مدرک بین المللی اعطا می کنند.

آیا مراقبت از پوست مردانه و زنانه یکسان است؟
https://www.baharnews.ir/news/441936/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%A7%D9%BE%D8%B1%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%B1
در قسمت های بالا اشاره کردیم که درمان های صورت هم برای خانم ها و هم برای آقایان انجام می شود و تعداد مشترکین زیادی دارد. اما در این قسمت باید به یاد داشته باشیم که پوست صورت مردان ضخیم تر از پوست زنان است و شرایط پوستی آنها نیز متفاوت است. بنابراین نمی توان پاکسازی پوست زنان و مردان را یکسان دانست. برای پاکسازی پوست آقایان از مواد اولیه و شرایط متفاوتی نسبت به پوست خانم ها استفاده می شود و همه این مسائل اهمیت مرحله پاکسازی پوست را نشان می دهد تا بتوان به تمامی این مسائل تسلط کامل داشت.

منظور از آموزش تمیز کردن پوست با دستگاه چیست؟

وقتی صحبت از مراقبت از صورت می شود، احتمالاً با اصطلاح آموزش پاکسازی پوست سخت افزاری برخورد خواهید کرد. درمان صورت شامل بخش ها و مراحل بسیاری است که برخی از آنها نیاز به کمک تجهیزات ویژه ای دارند. به همین دلیل کسانی که می خواهند مراقبت از صورت را یاد بگیرند باید نحوه استفاده از تجهیزات مختلف در این زمینه را نیز بیاموزند و شرایط استفاده از آن را بدانند.
https://www.baharnews.ir/news/441936/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%A7%D9%BE%D8%B1%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%B1
به عنوان مثال میکرودرم ابریژن یکی از ابزارهای مورد استفاده در درمان صورت است که با کمک آن می توانید جوش های سرسیاه و سر سفید را از بین ببرید و پوست را از این لک ها پاک کنید. علاوه بر این دستگاه بخور دستگاه دیگری است که در مرحله اول روی صورت استفاده می شود و با کمک آن می توان پوست را برای شروع جراحی صورت آماده کرد. دستگاه بخور باید به طور صحیح و در زمان مناسب روی پوست صورت زده شود تا بدون استفاده از آن مشکلی برای شستشوی پوست ایجاد نشود و کاربر نحوه استفاده صحیح از آن را بداند.

پایان مقاله

شما می توانید در مراکز آزمایش شده و واقعی مانند مجموعه صورت ایران آموزش پاکسازی صورت را انجام دهید و از خدمات آموزشی آنها استفاده کنید. ایران فیشال یکی از معتبرترین مراکزی است که دوره های پاکسازی پوست را در تهران برگزار می کند، آموزش های خود را زیر نظر مربیان مجرب انجام می دهد و به نفع هموطنان عزیز کشور آموزش هایی را در شهرهای مختلف از جمله: کرج برگزار می کند. نمایش ها، شیراز، تبریز، مشهد و غیره. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد این مجموعه به وب سایت آن: iranfacial.com مراجعه کرده و با این مجموعه تماس بگیرید. فراموش نکنید که سیستم آموزشی برای کیفیت دوره مهم است و از طرف دیگر گواهی ارائه شده در ارزیابی شما در بازار کار مفید خواهد بود.

نیوزسل بازدید : 897 یکشنبه 12 آذر 1402 زمان : 11:25 نظرات (0)


امروزه به دلیل کوچک بودن اتاق ها، جایی برای استفاده از تخت وجود ندارد. اما تخت خواب تاشو وسیله ای است که می تواند جایگزین تخت های سنتی شود. اما آیا تخت تاشو خوب است یا خیر؟ چیزهای زیادی برای دانستن وجود دارد، از جمله مزایا و معایب این محصول. تخت خواب های تاشو اگر از بهترین متریال و توسط بهترین طراحان ساخته شده باشند، انتخاب بسیار خوبی هستند. این تخت خواب های تاشو برای هر اتاقی مناسب است و علاوه بر زیبا و کاربردی بودن، از شلوغ و کوچک شدن اتاق خواب جلوگیری می کند.

اهمیت طراحی تخت خواب تاشو

خانه ها و آپارتمان های کوچک اجازه استفاده از تخت های بزرگ و پهن را نمی دهند. بر همین اساس افراد سعی می کنند سرویس خواب نخرند و در عوض تمام وسایل ضروری را در این فضای کوچک قرار دهند. اما طراحان و سازندگان برای حل این مشکل شروع به ساخت و طراحی دستگاه هایی کرده اند. با توجه به اینکه مدل های متنوعی از تخت خواب تاشو در بازار موجود است، باید مدل ساخته شده از بهترین طراحان و بهترین متریال را انتخاب کنید. هرچه طراحی و متریال بهتر باشد، دوام بیشتری خواهد داشت و در نتیجه هدف مورد نظر بهتر انجام می شود.

مزایا و معایب تخت خواب تاشو

میخوای بدونی تخت تاشو خوبه یا نه؟ برای کمک به تصمیم گیری بهتر برای خرید این دستگاه، باید مزایا و معایب تخت خواب های تاشو را بدانید:

مزایای تخت خواب تاشو

از مزایای تخت های تاشو می توان به چند مورد اشاره کرد:

صرفه جویی در فضا: تخت های تاشو فضای کمی را اشغال می کنند. این تخت باعث صرفه جویی در فضای خانه شما می شود و از ظاهر بیش از حد فضای منزل شما جلوگیری می کند. شما می توانید این تخت را تنها زمانی که به آن نیاز دارید باز کنید.

دکوراسیونی زیبا ایجاد می کند: برخی از تخت خواب های تاشو به دلیل طراحی خاص و جذابی که دارند، با لوازم دیگری مانند کمد، قفسه و میز آرایش همراه می شوند و دکوراسیونی ساده و مدرن در اتاق خواب شما ایجاد می کنند.

طراحی مطابق با سلیقه شما: برخی از طراحان و تولیدکنندگان سعی دارند تخت خواب های تاشو را در رنگ ها و طرح های مختلف به بازار عرضه کنند. بنابراین با هر سلیقه ای می توانید با این تخت خواب تاشو فضایی شیک و جذاب در خانه خود ایجاد کنید.

قابل اجرا در هر اتاق یا فضایی: تخت تاشو را می توان در هر اتاق یا فضایی اجرا کرد و بسته به اتاق خواب به صورت عمودی یا افقی قابل نصب است.

فضای اتاق خود را به حداکثر برسانید: تخت های تاشو نیاز شما را به یک تخت راحت برآورده می کند. شما می توانید با بستن اتاق در زمانی که از آن استفاده نمی کنید، به طور موثری استفاده کنید.

استفاده به عنوان تخت مهمان: تخت های تاشو را می توان به عنوان تخت مهمان استفاده کرد.

جنبه منفی تا شدن

تخت تاشو اگر از بهترین مواد ساخته نشده باشد باعث ایجاد مشکل می شود. علاوه بر این، نوع طراحی نیز جایگاه بسیار مهمی در زمینه دارد. از معایب یاتاقان های بی کیفیت می توان به خراب شدن سریع بدنه بلبرینگ، خراب شدن رول فلزی، باز و بسته شدن خود به خودی یاتاقان اشاره کرد. همه اینها می تواند مشکلاتی ایجاد کند. با این حال، اگر یک تخت تاشو با کیفیت و استاندارد خریداری کنید، گزینه خرید بسیار خوبی خواهد بود.

قیمت تخت تاشو

قیمت تخت تاشو به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عناصر شامل جنس، ابعاد، طرح و رنگ بدنه است. هرچه کیفیت مواد استفاده شده بالاتر باشد، قیمت محصول نیز بالاتر خواهد بود. در واقع هر چه پروفیل ضخیم تر و رنگ آن بهتر باشد، قیمت تخت تاشو بیشتر می شود. بهترین نوع رنگ برای بدنه پروفیل رنگ های کوره ای و بهترین ضخامت برای آن 0.9-1 میلی متر است. علاوه بر این، مواد پایه تخت نیز بر قیمت تخت تاشو تأثیر می گذارد. ام دی اف گران تر است. ام دی اف در دو نوع ایرانی و خارجی وجود دارد که هر کدام کیفیت های متفاوتی دارند و اینکه کدام یک در تخت خواب استفاده می شود قیمت تخت تاشو را متفاوت می کند. علاوه بر این، طراحی و ابعاد تخت تاشو بسیار مقرون به صرفه است. هر چه طراحی زیباتر و کاربردی تر و سایز بزرگتر باشد، قیمت بالاتری نیز دارد.

صبح یک تخت تاشو چوبی بخرید

خرید یک تخت خواب عالی که در اتاق خواب درست شده است به دلیل فضای کوچک غیرممکن است. شما می توانید یک تخت بسیار زیبا بخرید اما به دلیل کمبود جا برای شما راحت و مفید نخواهد بود. اما با خرید تخت خواب تاشو در اتاق خواب می توانید فضا را خاص و شیک کنید. اما آیا تخت خواب تاشو خوب است؟ باید گفت اگر این محصول دارای امکانات و طراحی مناسبی باشد خرید بسیار خوبی است. چوب تنیل با استفاده از بهترین و متنوع ترین مواد و روش های تولید در این محصول بهترین انتخاب برای خرید خواهد بود. تخت تاشو را می توانید با بهترین متریال و طراحی منحصر به فرد از چوب تانیل با بهترین قیمت سفارش دهید.

نیوزسل بازدید : 189 سه شنبه 07 آذر 1402 زمان : 19:16 نظرات (0)

متن آهنگ سردن دستای من هر دم آرمین زارعی

قلبم میمیره بی تو گریه ام میگیره بی تو سردن دستای من هردم
غم های من بیشتر میشه بی تو عشق من آخ اگه میشد بشی مال من

آهنگ جدید آرمین زارعی به نام «سردن دستای من هر دم»

نیوزسل بازدید : 96 پنجشنبه 02 آذر 1402 زمان : 17:34 نظرات (0)


اینورتر اینوت مدل gd350  دارای کنترل سرعت و گشتاور بالا هستند که نیازهای صنایع مختلف را برآورده می کنند. ...

این درایوها از تمامی موتورهای سنکرون و آسنکرون پشتیبانی می کنند. ...

انعطاف پذیری و قابلیت تجهیز دستگاه به انواع کارت های جانبی پیشرفته و همچنین روش های ارتباطی مختلف برای کنترل این اینورترها از جمله بلوتوث و وای فای این دستگاه ها را از سایر مدل ها متمایز می کند.

Goodrive350 یک اینورتر جدید با عملکرد بالا است. با انعطاف پذیری برای پشتیبانی از انواع کارت های توسعه از جمله: کارت های PG، کارت های PLC، کارت های ارتباطی و کارت های IO پاسخی مستقیم به نیازهای شرکت های مختلف است.

مشخصات

پشتیبانی از پروتکل های مختلف صنعتی

کارت PLC داخلی

پشتیبانی از رمزگذارهای مختلف با کارت PG

پشتیبانی از انواع ارتباطات بی سیم مانند WIFI و بلوتوث

گشتاور بالا حتی در فرکانس های پایین

موتورهای الکتریکی بدون دنده، سنکرون، ناهمزمان و شفت پشتیبانی می شوند

استفاده از چندین کارت توسعه به طور همزمان برای تکمیل برنامه های پیچیده

ارتباطات استاندارد به عنوان مثال: MODBUS، CAN، CANOPEN، PROFIBUS-DP، PROFINET، اترنت و غیره.

پشتیبانی از بسته شدن حلقه ساده، مناسب برای برنامه های عمومی که نیاز به بسته شدن دارند.

حالت کنترل V/F

مشخصات اینورتر فنی مهندسی ثامن

ورودی ولتاژ

380-440 ولت تا سه فاز

توان خروجی

0 به ولتاژ ورودی

وارد کننده ممیزی رایگان

47-63 هرتز

فرکانس خروجی

0-400 هرتز

درجه محافظت

IP20

شماره پیگیری

ورودی آنالوگ - 2، ورودی دیجیتال - 4

توضیحات ورودی

دو ورودی دیجیتال پرسرعت با فرکانس 50 کیلوهرتز

مقدار خروجی

خروجی پالس سرعت بالا - 1، خروجی انتقال - 2

مشخصات تولید

سه فاز 380 ولت

سایر امکانات

پشتیبانی از تمامی پروتکل های صنعتی، پشتیبانی از کارت های بلوتوث و وای فای، پشتیبانی از کارت های توسعه، قابلیت راندن انواع الکتروموتورها اعم از سروو و موتورهای DC، ترمز یونیت تا 37 کیلو وات.

نیوزسل بازدید : 42 یکشنبه 28 آبان 1402 زمان : 9:00 نظرات (0)

پوسیدگی دندان‌ها یکی از مشکلات شایع در جامعه است که می‌تواند به تلف شدن بافت دندان و ایجاد عوارض جدی برای سلامت دهان منجر شود. در صورت بروز پوسیدگی، ترمیم دندان‌های پوسیده از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مقاله، به بررسی راهکارهای اصلاحی برای ترمیم دندان‌های پوسیده خواهیم پرداخت.

درمان پوسیدگی و خرابی دندان - کلینیک دندانپزشکی ویستا -بهترین روش پیشگیری از پوسیدگی دندان

۱. ترمیم با روکشهای دندانی:

یکی از راهکارهای اصلاحی برای ترمیم دندان‌های پوسیده استفاده از روکشهای دندانی است. این روش شامل پوشش دادن سطح پوسیده دندان با ماده‌ای مثل کامپوزیت یا پوسلن است. روکشهای دندانی علاوه بر ترمیم دندان، بهبود ظاهر آن را نیز ممکن می‌سازند.

 

۲. ترمیم با روشهای قالب‌گیری مستقیم:

روشهای قالب‌گیری مستقیم شامل استفاده از موادی مانند آمالگام و کامپوزیت برای ترمیم دندان‌های پوسیده است. در این روش، ماده ترمیمی مستقیماً به دندان بسته می‌شود و با استفاده از اشعه UV یا لیزر قابل سفت شدن است. این روش سریعتر از روش روکشهای دندانی است و می‌تواند بهبود ظاهر دندان را فراهم کند.

 

۳. ترمیم با روشهای قالب‌گیری غیرمستقیم:

روشهای قالب‌گیری غیرمستقیم شامل استفاده از ترمیم‌های سفارشی مانند اینلی و پوسلن است. در این روش، قالب‌گیری از دندان‌ها انجام می‌شود و سپس ترمیم دندان با استفاده از قالب‌های سفارشی انجام می‌شود. این روش مناسب برای ترمیم دندان‌های پوسیده با پوسیدگی شدید و بازسازی‌های بزرگتر است.

 

۴. ترمیم با استفاده از پیشگیری و تقویت دندان‌ها:

یکی از راهکارهای مهم برای ترمیم دندان‌های پوسیده، پیشگیری و تقویت دندان‌ها است. استفاده از محصولات حاوی فلوراید می‌تواند به قوی‌تر شدن مینای دندان و جلوگیری از تسوس کمک کند. همچنین رعایت بهداشت دهان و دندان، مصرف غذاهای سالم و کم شکر، استفاده از مسواک و نخ دندان مناسب، و انجام ارتودنسی در صورت نیاز نیز بهبود و ترمیم دندان‌های پوسیده را تسهیل می‌کند.

 

توصیه‌ها:

۱. مراجعه به دندانپزشک:

در صورت بروز پوسیدگی دندان‌ها، مراجعه به دندانپزشک بسیار اهمیت دارد. دندانپزشک با بررسی وضعیت دندان‌ها و انجام ارزیابی‌های لازم، بهترین راهکارهای ترمیمی را برای هر بیمار تعیین خواهد کرد.

۲. رعایت بهداشت دهان و دندان:

روزمره داشتن عملیات بهداشت دهان و دندان به شکل صحیح می‌تواند از پوسیدگی دندان‌ها جلوگیری کند. این عملیات شامل مسواک زدن حداقل دو بار در روز، استفاده از مسواک مناسب و نخ دندان برای پاکسازی مواد غذایی بین دندان‌ها است.

۳. استفاده از محصولات حاوی فلوراید:

استفاده از محصولات حاوی فلوراید می‌تواند به تقویت مینای دندان کمک کند و از تسوس جلوگیری کند. محصولاتی مانند معجون دندان، ژل فلورایدی و آب دهان حاوی فلوراید می‌توانند در این زمینه مفید باشند. با این حال، مقدار استفاده صحیح از فلوراید باید توسط دندانپزشک تعیین شود.

۴. رژیم غذایی سالم:

مصرف غذاهای سالم و کم شکر برای حفظ سلامت دندان‌ها بسیار مهم است. مصرف بیش از حد شکر و غذاهای قندی می‌تواند پوسیدگی دندان‌ها را تسریع کند. در عوض، مصرف میوه‌ها و سبزیجات تازه، مواد غذایی پروتئینی و لبنیات سالم می‌تواند به قوی‌تر شدن دندان‌ها کمک کند.

 

نتیجه‌گیری

ترمیم دندان‌های پوسیده از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند بهبود ظاهر دندان و سلامت دهان را فراهم کند. روشهای مختلفی برای ترمیم دندان‌های پوسیده وجود دارند، از جمله روکشهای دندانی، روشهای قالب‌گیری مستقیم و غیرمستقیم، و استفاده از پیشگیری و تقویت دندان‌ها. هر روش دارای مزایا و محدودیت‌های خود است و بسته به شرایط و نیازهای بیمار، بهترین روش انتخاب می‌شود. همچنین، رعایت بهداشت دهان و دندان و پیشگیری از پوسیدگی نقش مهمی در حفظ سلامت دندان‌ها و جلوگیری از نیاز به ترمیم دندان‌های پوسیده دارد. وب سایت دندانپزشکی لبخند این امکان را برای شما فراهم میکند که بهترین دندانپزشکان کشور را بشناسید و خدمات ترمیم دندان‌های پوسیده خود را دریافت کنید.

نیوزسل بازدید : 72 دوشنبه 22 آبان 1402 زمان : 15:03 نظرات (0)


اسکنر یکی از مهم ترین و ضروری ترین وسایل در تمامی ادارات و مشاغل و حتی منازل می باشد. قبل از اختراع اسکنر، انتقال اطلاعات از دنیای واقعی به دنیای مجازی دشوار بود، اما پس از اختراع اسکنر، تبدیل اطلاعات فیزیکی به اطلاعات دیجیتال و دسترسی به آن آسان است. اسکنرها وظیفه وارد کردن اطلاعات به رایانه را بر عهده دارند و اگر به طور مرتب اسناد و مدارک اداری را در محل کار خود اسکن می کنید، به یک اسکنر با کیفیت بالا نیاز دارید. در آوافرهنگ اطلاعاتی در مورد بهترین اسکنرهای اداری در اختیار شما قرار می دهیم.

6 مورد از مهمترین کاربردهای اسکنرهای رومیزی

اسکنر اسناد اداری به شما این امکان را می دهند که کپی تهیه کنید و اگر به چندین نسخه از اسناد خود نیاز دارید، می توانید آنها را با یک اسکنر کپی کنید.

پس از تبدیل اسناد خود به فایل های PDF، می توانید به راحتی آنها را از طریق ایمیل ارسال کنید.

برخی از اسکنرها قابلیت اتصال به نرم افزار و اتوماسیون اداری را دارند.

می‌توانید دستگاه اسکنر را به دستگاه‌های Wi-Fi و بی‌سیم متصل کنید و حتی از طریق تلفن هوشمند خود به راحتی با آنها کار کنید.

می توانید از اسکنر برای تبدیل فایل های خود به PDF یا ویرایش آنها استفاده کنید.

با تبدیل اسناد خود به فایل های دیجیتال می توانید آنها را حفظ کرده و احتمال از بین رفتن و از بین رفتن را کاهش دهید. از طرفی استفاده کمتر از کاغذ کمک زیادی به محیط زیست می کند.

ما اسکنر رومیزی پیشرفته 2023 را از نظر طراحی ارائه می دهیم

قبل از خرید اسکنر اداری باید بدانید که از نظر ظاهری با هم تفاوت دارند و می توانید با توجه به نیاز، فضای ذخیره سازی و سلیقه خود یکی را انتخاب کنید.

1. اسکنر تخت

اولین نوع اسکنرها اسکنرهای مسطح هستند که کاغذها در آن قرار می گیرند. دو نوع اسکنر مسطح حرفه ای و خانگی وجود دارد که رایج ترین اسکنر برای ادارات نوع حرفه ای آن می باشد. اسکنرهای تخت می توانند انواع اسناد را اسکن کنند و دارای قابلیت اسکن بی سیم هستند.

2. اسکنر آفیس برای اسکن عکس

اسکنرهای عکس برای عکس، نقاشی و غیره هستند. البته با اسکنرهای معمولی می توان عکس ها و نقاشی ها را نیز اسکن کرد، اما کیفیت تصویر اسکنرهای عکس بسیار بهتر است و برخی از این اسکنرها امکان ویرایش تصویر را نیز دارند.

3. اسکنر لیتوگرافی

اسکنرهای لیتوگرافی همچنین می توانند فیلم و اسلاید را اسکن کنند. اکثر آنها قیمت بالایی دارند و سرعت پردازش آنها پایین است. در پردازش عکس ها بسیار دقیق هستند و کیفیت سخت افزارشان هم خوب است.

نیوزسل بازدید : 365 شنبه 20 آبان 1402 زمان : 9:31 نظرات (0)

رمزنگاری چیست یا هنر پنهان کردن اطلاعات موضوعی است که مورد علاقه دولتها شرکتها و افراد می باشد. معمولا افراد می خواهند اطلاعات شخصی و حساسشان محرمانه و دور از دسترس دیگران باشد. شرکتها و سازمانها تمایل به حفظ اطلاعات کارمندان لیست مشتریها و اطلاعات تجاری خود دارند. دولتها نیز از رمزنگاری برای کمک به حفظ امنیت کشورشان استفاده می کنند.به افرادی که در زمینه توسعه و ایجاد کدهای رمز تخصص دارند رمز نگار یا Cryptographer می گویند.همچنین به افرادی که در زمینه شکستن ( باز کردن ) این کدها تخصص دارند تحلیلگر رمز یا Cryptanalyst می گویند.افرادی که در این بخش فعالیت می کنند از دانش قوی در زمینه ریاضی و کامپیوتر برخوردارند. آنها در دنیای خودشان زندگی می کنند و تمایلی به صحبت کردن راجع به کاری که میکنند ندارند.در دوره آموزش نتورک پلاس و در بخش امنیت شما با مبانی رمزنگاری آشنا می شوید داده ها باید حفظ شوند . اطلاعات شخصی شما می بایست از دسترسی های غیرمجاز و تخریبها حفاظت گردند.اولین روش حفاظت از داده ها رمزنگاری یا Cryptography است. رمز نگاری قدمتی به طول تاریخ بشر دارد. اولین سند رمز شده ای که کشف گردیده به 4000 سال پیش برمیگردد. این سند شامل ترجمه یک پیام از یک زبان به زبان دیگر با کاراکترهای جایگزین می باشد.

انواع رمز نگاری :

 

سه نوع رمز نگاری وجود دارد : فیزیکی – ریاضیاتی – کوانتومی

1 -رمزنگاری فیزیکی Physical Cryptography

 

روش های مختلفی دارد . عمومی ترین این روش عبارتیست از جابجایی یا جایگزینی حروف ( کاراکترها ) یا کلمات میباشد. این روش شامل یک حالت دیگری است که به آن Stenography گفته می شود. این روش علمی است که شامل پنهان سازی اطلاعات داخل اطلاعات دیگر است مانند یک تصویر.به طور کلی در رمز نگاری فیزیکی پردازش ریاضی روی متن صورت نمی گیرد.Cipher روشی است که برای کد کردن حروف ( کاراکترها ) برای پنهان کردن ارزش خود استفاده می شود. به فرآیند کد کردن یک پیام Ciphering گفته می شود.

2 – رمزنگاری ریاضی (Cryptography Mathematical )

 

از فرآیندها و پردازشهای ریاضی روی متن یا کاراکترها استفاده می کند. معروفترین این روش ادغام سازی یا همان Hashing است. در این روش یک محاسبه روی پیام انجام می شود و آنرا به یک مقدار عددی تبدیل می کند که به آن Hash Value گفته می شود. مثال :

 

        هر کاراکتر را در 2 ضرب کن

        مقادیر بدست آمده را با هم جمع کن

        حاصل جمع را بر 10 تقسیم کن

 

Message : this

ASCII Value : 116 104 105 115

Calculated Values : 232 208 210 230

Hash value Calculation : ( 232+208+210+230)/10

Hash value : 88

 

این الگوریتم یک طرفه است و نمی توان از مقدار Hash به متن رسید.

3 – رمزنگاری کوانتومی (Cryptography Quantum )

 

روشی جدید در رمز نگاری می باشد.تا قبل از 2002 کاربرد آن در آزمایشگاهها و برخی مراکز امنیتی دولتی بود. در این روش پیام با استفاده از یکسری فوتون ارسال می گردد. اگر دریافت کننده ترتیب ( توالی ) و حال مثبت و منفی ( قطب مغناطیسی ) فوتون ها را بفهمد میتواند پیام را decode کند . در غیر اینصورت فوتون ها تغییر یافتده اند. این به گیرنده مفهماند که فرد یا افرادی پیام را شنیده اند. فرستنده پس از اطلاع از این موضوع Pattern ( قالب ) پیام را عوض کرده و شروع به ارسال مجدد پیام با یک سری جدیدی از فوتون ها می نماید. رمزنگاری کوانتومی بسیار پرهزینه است و کاربرد محمدودی دارد.

حملات به رمزنگاری

 

برخی از معروفترین روشهای شکستن کد ها عبارتند از :

 

    Frequency Analysis

    Algorithm Errors

    Brute Force Attacks

    Human Error

    Social Engineering

 

الگوریتمهای رمز نگاری

 

3 روش اصلی برای کد کردن عبارتند از : Hashing – Symmetric – Asymmetric

الگوریتم های Hashing دو نوع اصلی دارد : SHA و MD

 

1 – الگوریتم SHA ( Secure Hash Algoritm )

 

    یک طرفه است

    یک کد 160 بیتی تولید می کند.

 

2 – الگوریتم( MD ( Message Digest :

 

    یک الگوریتم یکطرفه است.

    چندین نسخه دارد که مهمترین آنهاعبارتند از : MD2 ,MD4,MD5

    یک کد 128 بیتی تولید می کند.

    از hashing برای اطمینان از صحت اطلاعات استفاده می شود.

 

الگوریتمهای متقارن ( Symmetric )

 

یک کلید امنیتی تولید می کند. یک کلید اختصاصی دارد که برای بقیه افراد غیر مجاز قابل استفاده نیست. اگر این کلید ذر اختیار دیگران قرار گیرد و یا دزدیده شود کل فرآیند با شکست مواجه می شود.کلید بین فرستنده و گیرنده یکسان است.   آموزش لینوکس ، انواع الگوریتمهای متقارن

 

1 – ( DES ( Data Encryption Standard

 

    از سال 1970 ایجاد شده است.

    استاندارد اصلی که در مراکز دولتی و صنعتی بکار میرود.

    یک کلید 128 بیتی ایجاد می کند.

    یک مطالعه اخیرا نشان داده است که یک سیستم فوق العاده قوی توانسیته است این الگوریتم را در حدود 2 سال بشکند.

 

2 –( AES ( Advanced Encryption Standard

 

    جایگزین DES می باشد.

    کلیدهای 128 و 192 و 256 بیتی تولید می کند.

    توسط 2 نفر بنامهای Vincent Rijmen و Joan Damon طراحی شده است.

 

3 – 3DES

 

    نسخه ارتقا یافته DES می باشد.

    از DES امن تر می باشد و شکستن قفل آن بسیار مشکل است.

 

4 – CAST

 

    توسط Carlisle Adams and Stafford Tavares طراحی شده است.

    شرکتهای مایکروسافت و IBM از این الگوریتم استفاده میکنند.

    کلیدهای 40 و 128 بیتی استفاده میکند.

 

5 – RC

 

    توسط آزمایشگاههای RSA استفاده می شود.

    طراح آن Ron Rivest می باشد.

    انواع نسخه ها : RC5 , RC6

    کلید 2048 بیتی تولید می کند.

 

6 – Blowfish

 

    توسط سیستمهای Counterpane ایجاد گردیده است.

    نویسنده اصلی آن Bruce Schneier می باشد.

    نسخه بعدی آن Twoofish می باشد.

    از کلیدهای 448 بیتی استفاده میکند.

 

7 –( IDEA ( International Data Encryption Algorithm

 

    از کلید 128 بیتی استفاده میکند

    به لحاظ سرعت و قبلیت شبیه الگوریتم DES می باشد ولی امن تر از آن است.

    در( PGP ( Pretty Good Privacy ( امنیت در پست الکترونیک ) استفاده می شود.

 

الگوریتمهای نا متقارن ( Asymmetric Algorithm)

 

از 2 کلید برای code و decode کردن داده ها استفاده می کند. این کلیدها را Public key و Private key می گویند. Public برای کد کردن پیام توسط فرستنده و Private key برای رمزگشایی توسط گیرنده استفاده می شود.

انواع الگوریتمهای نامتقارن :

 

1 – RSA

 

    طراحان آن Ron Rivest , Adi Shamir , Leonard Adleman می باشد.

    هم برای امضای دیجیتال و هم برای SSL استفاده می شود.

 

2 – الگوریتم Diffie Helman

 

    توسط 2 نفر بنامهای دکتر W.Diffie و دکتر M.E.Hellman توسعه یافته است.

 

3 –( ECC ( The Elliptic Curve Cryptosystem

 

    شبیه الگوریتم RSA است.

    در شبکه های وایرلس کاربرد دارد.

 

4 – EL Gamal

 

    نام دیگر آن DSA است.

    برای انتقال امضای دیجیتال و تبادل کلیدها استفاده می شود.

    در سال 1985 ایجاد شده است.

 

حملات در رمزنگاری

 

1 – Attacking the key

 

2 - Attacking the Algorithm

 

3 – Intercepting the Transmission

 

4 – Birthday Attack

 

5 – Weak key Attack

 

6 – Mathematical Attack

 

VPN یک ارتباط امن بین 2 دستگاه یا شبکه است. این ارتباط می تواند از طریق اینترنت ، WAN و یا MAN و یا بصورت Point to Point باشد.3 نوع VPN وجود دارد :

 

1 – Intranet : ارتباط 2 نقطه ( از یک شزکت ) را با هم برقرار می کند. مثل ارتباط بین یک شعبه و دفتر مرکزی . این ارتباط را Site to Site یا LAN to LAN می گویند.

 

2 – Extra net : ارتباط بین یک سازمان با یک سازمان دیگر

 

3 – Remote Access : ارتباط کاربران یا دفاتر کوچک با یک شرکت.

 

یک ارتباط VPN میبایست 6 مورد زیر را برای امنیت داده ها رعایت کند :

 

( Confidentiality (  Packet/data integrity & data Authentication Origin

(Identity Validation (Authentication

(Encapsulation method (Control of Traffic using the VPN

Anto reply Protection

 

پیاده سازی VPN

 

روشهای پیاده سازی VPN و مقایسه بین آنها در ذیل آمده است :

 

1 –( GRE ( Generic Route encapsulation

 

2 –( PPTP ( Point to Point Tunneling Protocol

 

3 –( L2TP ( Layer 2 Tunneling Protocol

 

4 –( IPSEC ( IP Security

 

5 –( SSL ( Secure Socket Layer-CISCO’s solution is called WEBVPN

نیوزسل بازدید : 57 پنجشنبه 18 آبان 1402 زمان : 19:15 نظرات (0)

به گزارش پارت نیوز، همه چیز درباره سریال درام جنایی «Asler Bronkwood». این سریال که توسط ساوت پاسیفیک پیکچرز تهیه شده و توسط All3Media International توزیع شده است، در حال حاضر در دهمین فصل خود است. این توسط شرکت هایی مانند Acorn TV در ایالات متحده، UKTV و DR در دانمارک و آلمان انتخاب شده است و طرفداران پاکستانی در سراسر جهان دارد.


بازیگران سریال «رازهای درخت شکسته».

سریال Brokenwood Mysteries زندگی کارآگاه Mike Shepherd را دنبال می کند که برای حل یک جنایت به شهر کوچک Brokenwood در روستایی نیوزلند فرستاده می شود. در همین حین، او با یک کارآگاه سیمز آشنا می شود و با کمک او اسرار بسیاری را در بروکنوود کشف می کند. داستان از جایی شروع می شود که یک پرونده عجیب به دست کارآگاه مایک شپرد می افتد. همانطور که او خطرات و اسرار را کشف می کند، همچنین می فهمد که بروکن وود مکانی است که سایه ها در زیر آن پنهان شده اند.

ارائه سری Brokenwood Mysteries

سریال خارجی اسرار بروکنوود از امشب 26 آبان 1402 جایگزین سریال دفتر می شود و هر شب ساعت 23 از شبکه تماشا پخش می شود. اگر این بار آن را از دست دادید، فردا ساعت 5، 11 و 17 آن را بررسی کنید.

سریال Brokenwood Mystery چند قسمت است؟

سریال Brokenwood Secrets در قالب 9 فصل به صورت مینی سریال ساخته شده است که این سریال دارای 46 قسمت می باشد این سریال برای اولین بار در سال 2014 ساخته شد و آخرین فصل آن امسال پخش شد.

بیوگرافی بازیگر Brokenwood Mystery

در این سریال بازیگرانی چون نیل ری، فرن ساترلند، کریستینا سربان لوندا، نیک سمپسون، الیزابت مکری، کارل ویلتز، پانا هوما تیلور، کالین موی، تریسی لی گری، جیسون هویت، روی وارد، شین کورتز، فیل پلتون، آسیا حضور دارند. میبری، زارا کورمک، راویری جاب، جس لودون، کامرون رودز در آن بازی می کنند.

داستان سریال Brokenwood Mysteries بر اساس واقعیت است (حاوی اسپویل)

در حالی که Brokenwood Mysteries وارد چهل و سومین سری خود می شود، تعداد کشته ها به 50 نفر نزدیک می شود. در حالی که Brokenwood مطمئناً تخیلی است، بسیاری از داستان ها از رویدادهای واقعی الهام گرفته شده اند. فصل هفتم Dog Day Morning از یک سرقت واقعی از بانک الهام گرفته شده بود که در اواخر دهه 90 شاهد آن بودم.

فصل نهم سریال Brokenwood Mysteries درباره یک کارآگاه است. این فصل در سال 2023 تولید و پخش شد. سریال Brokenwood Mysteries اکنون در فرانسه، آلمان و بسیاری از کشورهای دیگر در سراسر جهان محبوب است.

به طور مشابه، فصل 8 Four Fires & a Funeral از دوستی الهام گرفته شد که هم به عنوان آتش نشان و هم به عنوان اپراتور قفسه کار می کرد. وقتی از مراسم تشییع به خانه می رفتم، روی جسدش بود. من در هابیتون (محل فیلم‌های ارباب حلقه‌های پیتر جکسون که اکنون یک جاذبه توریستی است) قدم زدم و تصمیم گرفتم فیلم ارباب حلقه‌ها را بسازم. این همان تأثیری را بر روی Brokenwood دارد که هر جای دیگری در نیوزیلند است

از نظر ژانر، سریال Brokenwood Mysteries با روند ژانر معمای قتل شروع شد. اما از نقطه نظر جذابیت جهانی، آن را از طریق یک لنز منحصر به فرد زیبا، پر از طنز کوتاه، گاهی اوقات آرام، کم بیان و بر اساس کهن الگوهای واقعی کیوتو دیده می شود.

بازیگری در سریال Brokenwood Mysteries

کارآگاهان چوبی شکسته

در حالی که نمایش نیل ری، کارآگاه مایک شپرد، آخرین قسمت سریال را به پایان می رساند، نیلیا در آن زمان یکی از سفیران بازیگری سریال بود. و او حرف آخر را زد زیرا در وهله اول حاضر نشد. خوشبختانه او این کار را کرد. و تست صفحه نمایش او به خوبی شخصیت ها را درک می کند.همکاری او با فران ساترلند که من با آنها در ساوت پاسیفیک پیکچرز، The Almighty Johnsons کار کرده بودم، ترکیب عالی را خلق کرد. این پویایی که توسط نیک سامپسون در نقش برین و جارود راویری در نقش دی سی چالمرز پشتیبانی می‌شد، انعطاف‌پذیر بود.

سریال پر سر و صدا بروکنوود، مانند نیوزلند، یک مرکز دوفرهنگی است که در آن مائوری مائوری (مائوری: یکی از سه زبان رسمی: انگلیسی، مائوری و نشانه) در مکالمات روزمره به همان اندازه که در کل نیوزیلند رایج است، رایج است. . و هر روز (یا قسمت) بروکنوود به عنوان یک شهر چند فرهنگی ظاهر می شود که کشور را آنگونه که هست منعکس می کند.

ظهور کارآگاه جدید جارود راوی از هفت گام مهمی برای جشن گرفتن و انعکاس این پیشرفت بود، با کریستینا یوندا به عنوان آسیب شناس رام نشدنی روسی، دکتر. جینا کادینسکی در زمان نوشتن قسمت اول، ملیت مشخص شده بود و نقش آزموده شده و واقعی آسیب شناس نیاز به نگاهی تازه داشت.

یک روز در حالی که همراه پسر کوچکم به جاهای مختلف سفر می کردیم، با سه شهروند روسی آشنا شدیم که کارهای مختلفی انجام می دادند. جینا هم همینطور. روسی کردن او به او نقطه تفاوت جالبی داد و مطمئناً دیدگاهی منحصر به فرد از سه کارآگاه متولد نیوزلند. مطمئناً گنجاندن یک شخصیت روسی "نقطه تفاوت جالب" را برای نمایش به ارمغان می آورد.

هیچ داستانی پیوسته در مجموعه اسرار برکن‌وود وجود ندارد و نویسندگان نتوانسته‌اند آن را ادامه دهند. اساساً، هر نمونه از یک Node شکسته، یک رشته مجزا می بیند که وظیفه تولید نمونه خود را دارد.

گاهی اوقات قسمت ها با هم نوشته می شوند. در این موارد، دو نویسنده با هم طرح را شکست می دهند. با توجه به استوری‌بردهای نمایش‌های دیگر، فکر نمی‌کردم این موثرترین رویکرد برای یک قوس داستانی پیچیده 90 دقیقه‌ای باشد.

چرا سریال Brokenwood Mysteries را تماشا کنیم؟

بینندگان جدید باید شانسی برای Brokenwood Mystery داشته باشند زیرا نمایش می تواند شما را به حرکت درآورد و در عین حال شما را بخنداند. این یک درام جنایی با آب نبات چشم است. من دوست دارم احساس کنم که ما به تأثیر قتل بر مردم و جامعه احترام می گذاریم، اما آن را با طنز سیاه که واقعاً کیوی است جبران می کنیم.

نیوزسل بازدید : 224 چهارشنبه 17 آبان 1402 زمان : 18:07 نظرات (0)

تعداد صفحات : 13

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 127
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 28
 • آی پی دیروز : 49
 • بازدید امروز : 95
 • باردید دیروز : 119
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 1
 • بازدید هفته : 491
 • بازدید ماه : 5,441
 • بازدید سال : 38,424
 • بازدید کلی : 86,651